Prečo investovať do fotovoltaickej elektrárne? Stojí to vôbec za to?

Existuje mnoho dôvodov. Úspory, ekológia, čiastočná sebestačnosť, prestíž… Pokúsime sa aspoň priblížiť hlavné body.

ÁNO – Fotovoltaická elektráreň šetrí peniaze. Návratnosť investície je zhruba do 8 rokov (koeficient sa môže líšiť v závislosti od veľkosti spotreby a veľkosti fotovoltaickej elektrárne a od toho, či využijete dotáciu). Nie je to málo? Nie je – znamená to, že 100 % investovaných peňazí
sa vám vrátia a s každým ďalším rokom ušetríte. Poznáte nejaký iný produkt, ktorý vám zaručí 100 % návratnosť investície počas tohto obdobia?

ÁNO – fotovoltaická elektráreň (ideálne s batériovým úložiskom) vám poskytne väčšiu istotu. Žiaľ, v skutočnosti sa spotreba energie zvyšuje a čo je dôležitejšie, zvyšuje sa aj jej cena. Vďaka fotovoltaike bude prudký nárast cien pre váš rozpočet oveľa menším šokom.

ÁNO – fotovoltaika je ekologická. S každou kWh, ktorú vaša elektráreň vyrobí, ušetríte životné prostredie 0,932 kg CO2 v atmosfére. Okrem toho neverte internetovým nezmyslom, že panely sa nedajú recyklovať. Sú zložené prevažne z prírodných materiálov, t. j. kremíka, hliníka a tvrdeného skla. Okrem toho je recyklačný poplatok už zahrnutý v cene inštalácie.

Neviem o tom nič, má to vôbec zmysel?

Má! Je to investícia na celé generácie, a keďže nikto z nás nevie s istotou, čo môže prísť zajtra, uistite sa, že vy a vaša rodina ste zabezpečení. Ak dôjde k dlhodobému výpadku prúdu, môžete každý deň fungovať na slnko a v noci na batériu! A pokiaľ ide o otázky, nebojte sa, náš obchodný zástupca alebo zákaznícky servis je tu pre Vás.

Mám nárok na dotácie?

V 99 % prípadov áno, radi vám odpovieme na vaše otázky a prevedieme vás celým procesom. Viac informácií nájdete na karte Dotácie.

Ako získam ponuku?

Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára. Zavoláme vám a dohodneme si osobné stretnutie, na ktorom s vami náš zástupca všetko preberie.

Čo ak nemám dostatok finančných prostriedkov?

Radi vám pomôžeme s financovaním. Je dôležité spomenúť, že fotovoltika nielenže zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti, ale niektoré banky reagujú na dnešný dopyt zvýhodnenými finančnými produktmi na podporu OZE. Položte si otázku, či si môžete dovoliť zostať stopercentne závislí od dodávateľa energií, ktorý opäť zvyšuje ceny o desiatky percent?

Nebolo by lepšie počkať, vyjde to lacnejšie?

Situácia na trhu je taká, že všetky výrobky a služby zdražujú, či už ide o drahé palivá, energiu na výrobu alebo náklady na ľudské zdroje. Pri súčasnej inflácii je takmer isté, že v dohľadnej budúcnosti to nebude inak, alebo skôr naopak. Alebo ako sa hovorí, „už to bolo lacnejšie“.

Ak ste tu nenašli odpoveď, ktorú hľadáte, kontaktujte nás,
radi Vám poskytneme informácie.